• Kolay İthalat

Ticaret İçin İthalat ?

En son güncellendiği tarih: Şub 17

İthalat yaparak para kazanmayı hedeflediğiniz ürünle ilgili PAZAR ANALİZİ' ni yaptınız mı? İthal edilmesi düşünülen malın iç pazarda satılabilirlik analizi ve fizibilitesini yapmak önem taşımaktadır.

Rakipleriniz kimler? Rakip malların pazardaki yeri, kalitesi, dağıtım kanalları, fiyatı, ambalajı, müşteri hizmetleri ile ilgili bilgi sahibi olup olmadığınızı gözden geçirmelisiniz. Sizin ithal ederek ticaretini yaptığınız ürünü daha önceden getiren ve pazarı domine eden rakipleriniz var mı? Eğer

· Rakip Mallar: Rakip malların pazardaki yeri, kalitesi, dağıtım kanalları, tanıtım faaliyetleri, fiyatı, ambalajı, müşteri hizmetleri ve benzeri bilgiler gözlemlenmelidir.

· Mevcut Alıcılar, Rakipler: Mevcut alıcılar hakkındaki bilgiler (miktar ve sıklık açısından satın alma şekilleri) ile rakipler hakkındaki bilgiler (rakiplerin kim oldukları, nerede oldukları, malı kimlere sattıkları, müşterilerinin özellikleri, satın alma şekilleri, strateji ve amaçları ve benzeri) malın piyasada pazarlanması açısından önemlidir.

· Maliyet: Öncelikle ithal eşyasının yurda girişi konusunda ortaya çıkacak maliyetin iyi hesaplanması gerekmektedir.Mal bedelinin yanı sıra, ödenmesi gerekebilecek vergiler (gümrük vergisi, katma değer vergisi, özel tüketim vergisi, toplu konut fonu), varsa ek mali yükümlülükler, nakliye, sigorta, gümrük komisyon masrafları net olarak ortaya konmalı ve ürünün maliyeti ona göre belirlenmelidir.

Blogunuzu ve yazılarınızı canlı web sitenizden yönetebilirsiniz. Bunun için blogunuza Wix hesabınızla giriş yapmanız yeterlidir.

Artık gönderileri yazmaya, düzenlemeye ve yönetmeye hazırsınız. Bir Yazı Oluştur'a tıklayın, yazınızı yazın ve Yayınla'ya tıklayın. İşte bu kadar. Artık tüm okuyucularınız bunu görebilir. Ayrıca, yazılarınız için yazılan tüm yorumları da yönetebilirsiniz - kullanıcılarınızın neler yazdıklarını görün, beğenin, silin ve daha fazlasını yapın. Bir yazı üzerinde çalışırken yazınızı bitiremez ve daha sonra devam etmek isterseniz, yazınızı bir taslak olarak kaydedin. Buna sonra geri dönebilir ve istediğiniz zaman yayınlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken buraya gitmek: Profilim> Taslaklar.

0 görüntüleme

+90 216 410 0 140

+90 532 450 50 61

© 2017 Kolay İthalat